Kaynak Merkezi

Günümüzün satın alma profesyonelleri için temel kaynaklara ve şablonlara erişim bir zorunluluktur. Internette arayarak veya bu araçları sıfırdan oluşturmaya çalışarak artık zamanınızı harcamayacaksınız. KEPS Danışmanlık, oluşturduğu Kaynak Merkezi ile etkili çözümler üreten tüm bu dokümanları ihtiyacınıza göre kişiselleştirerek kullanımınıza sunuyor. 

Kaynak Merkezi, KEPS Danışmanlık tarafından size sunulan hizmetlerden yalnızca birisi. Birlikte başarabiliriz.

İletişime Geç

Kaynak Merkezi için Örnek Konular

RACI matrisi proje yönetiminde kullanılan en popüler araçlarından biridir; özellikle 6 Sigma proje yönetiminde olmak üzere, proje dışında süreç bazlı ve departman bazlı yetki ve rollerin belirlenmesinde de yaygın olarak kullanılır.  Altı Sigma, mevcut her türlü veriyi bilimsel yaklaşımlar kullanarak sistematik bir şekilde iyileştirmeyi hedefleyen proje odaklı bir ekip çalışmasıdır. Etkin bir proje yönetimi Altı Sigma’ nın önemli başarı ölçütlerinden biridir. Projeler birçok insanın katılımını gerektiren, başarı için işbirliği ve takım çalışmasının büyük önem taşıdığı çalışmalardır. Bir projenin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlanması için proje adımlarının net bir şekilde tanımlanması, proseste yer alan kişilerin rol ve sorumlulukların açık bir şekilde ortaya konulması gerekir. RACI matrisi bu amaçla oluşturulmuş, süreçteki bireylerin sorumluluklarının, rollerinin ve bilgi akışının  tanımlandığı bir uygulamadır.

Responsible(İşi yapmakla Sorumlu):  İşi yapan ve görevi tamamlamaktan sorumlu bireydir. Bazı durumlarda sorumluluk paylaşılabilir. Sorumluluk derecesi A tarafından belirlenir.

Accountable(Genel Sorumlu): Faaliyet veya kararın sonuçlarından sorumlu olan kişidir. Onay-veto yetkisi vardır. Bir göreve sadece bir “A” atanabilir.

Consulted(Danışılan): Nihai kararlar ve görevlerde danışılan kişidir.

Informed(Bilgilendirilen): Bir karar veya eylem sonrası haber verilmesi gereken kişidir.

bkz. RACI Matriks

İyi İşleri Birlikte Gerçekleştirelim!

Pınar Samsun

Satın Alma Danışmanı
+90 532 345 1328
Mesajınız için teşekkür ederiz. En geç 24 saat içinde geri dönüş sağlayacağız.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin

Verilerimi göndererek benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum.
Kişisel Verilerin Kullanılması Kanunu Hakkında