Satın Almanın Odaklı veya Niş Konularında ya da Sizin Getireceğiniz Özel Konularda Talebinize Göre Şekillenen ve Kategori Ayrımı Gözetmeyen Kişiselleştirilmiş Dinamik Bilgi ve Fonksiyonel Desteğe Dilediğiniz Yerden Dilediğiniz Zamanda Ulaşabileceksiniz. KEPS’in hikayesi sizinle!

KEPS Danışmanlık’ın başlangıç noktası kişisel tecrübe ve deneyimlere dayalıdır. Bu nedenle KEPS’in kendine ait bir Hikayesi vardır.

Yirmi yılı aşkın sürede kurumsal hayatta satın alma süreçlerinde yaşanan zorluklar kaynakların kıtlığı veya otorite noksanlığı ne yazık ki günümüzde de geçerliliğini koruyor.

Günümüzde bilgiye ulaşmak nispeten kolay olsa da, doğru bilgi hala kolay ulaşılır değil. Satın alma konusunda çalışan insanlara verilecek nitelikli fonksiyonel destek onları daha verimli çalışanlar yapacaktır.

Bunu hangi şirket istemez ki?

Oysa satın almadaki başarı, şirketin karlılık ve verimliliğinin en büyük kesişim noktasıdır. Satın alma çalışanının bu konudaki bilgi ve deneyimiyle doğru orantılıdır. Satın alma çalışanlarının stratejik düşünebilen, işin detaylarını analiz edebilen, maliyet avantajı yaratacak değişik alternatifler sunabilen kişiler olması bekleniyor.

Bütün bunları gerçekleştirmek kolay olmasa da imkansız değil elbet. Süreçleri doğru yönetebilmek için doğru analiz, süreç ve yöntemleri bilmek gerekiyor.

Bu bilgilere ihtiyaç anında ulaşmak da satın alma çalışanları için kritik nokta haline dönüşüyor.

Diğer taraftan, tedarikçi harcamalarını optimize etmenin tek yolunun saplantılı bir şekilde fiyata odaklanma anlamına geldiğini düşünen şirketlerde satın alma birimleri, hileli satın alma uygulamalarına karşı şirketin birer bekçisi gibi hareket etmek zorunda kalıyor.

Yıllardır süregelen bu harcama optimizasyonundaki klasik bakış açısının yenilikçi bir yaklaşıma ihtiyacı olduğu çok net değil mi?

Satın alma birimleri gücünü, hizmet ettikleri paydaşların ihtiyaçları ile ustaca uyumlu hale getirerek rekabetçi ve yenilikçi uygulamalarıyla fark yaratan birimler olmalılar. Bunun için de mutlaka bu birimlerde çalışan bireylerden başlamak gerekiyor.

Bunun kolay olduğunu söylemiyorum ancak bir işletmede satın alma birimini stratejik hizmetleri ana işi olarak konumlandıran bir birim haline getirmek ancak o birimdeki çalışanları üst seviyeye çıkartmakla mümkün olur.

Artık bildiğimiz satın alma, yani en ucuzunu veya uygununu seçme süreçlerinden oluşan satın alma anlayışı güncelliğini kaybetti. Girdilerin maliyetlerini düşürmek, böylelikle kârlılığın ve verimliliğin artırılması günümüz satın alma çalışanlarının tek hedefi haline geldi. KEPS’in hikayesi de bu konuda evrilerek sürdürülebilirliğini sağlamak oldu.

KEPS DANIŞMANLIK, SATIN ALMA ÇALIŞANLARININ BU HEDEFİ GERÇEKLEŞTİREBİLMESİ, İHTİYACI OLAN DESTEĞİ DİLEDİĞİ ZAMANDA, DİLEDİĞİ KADAR VE DİLEDİĞİ SATIN ALMA KONUSUNDA ALABİLMESİ İÇİN BAŞVURABİLECEĞİ BİR DANIŞMANLIK VE KAYNAK PLATFORMU OLARAK HAYATA GEÇTİ.

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir

Bize Ulaşın

Bizi arayın +90 532 345 1328