PINAR SAMSUN
KEPS Danışmanlık
Kurucu&CEO

ÖZGEÇMİŞ

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden “Dil Bilimci” olarak 1997 yılında mezun oldu. Okul yılları da dahil olmak üzere 1993-2003 yılları arasında Malezya, Endonezya ve uzak doğudaki farklı ülkelerde orta öğrenim seviyesindeki öğrencilere İngilizce ve Korece dersler verdi. Sahip olduğu özgeçmiş ile Aile şirketinde başlayan satın alma serüveni ile Pınar Samsun, ağırlıklı olarak IT sektöründe olmak üzere, yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir. Stratejik Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi, Talep ve Maliyet Yönetimi, Risk Yönetimi ve Satın Alma Değer Zinciri Yönetimi gibi konular başta olmak üzere pek çok konuda satın almanın farklı kategorilerinde çalışmış deneyimli bir yönetici ve danışmandır. Şu anda kurumsal şirketlere ve satın alma uzmanlarına farklı kategori ve satın alma konularında danışmanlık vermektedir.

Yazılım Lisansları Varlık Yönetimi-Software Asset Management (SAM), SAP Ariba Satın Alma Uygulama Yazılımı ve Cirtuo Kategori Yönetimi Uygulama Yazılımı konularında da uzmanlığa sahiptir. Türk Telekomünikasyon A.Ş. ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Yazılım Lisansları Varlık Yönetimi-Software Asset Management (SAM), Ariba Satın Alma Uygulama Yazılımı ve Tedarik Zincirinde Çevik Tedarikçi Yönetimi konularında danışmanlık ve eğitimler vermiştir. Satın almanın tüm kategorilerini kapsayan Stratejik Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi, Talep ve Maliyet Yönetimi, Risk Yönetimi ve Satın Alma Değer Zinciri Yönetimi ve Proje Yönetimi konularında Siemens Türkiye, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş., IBM Inc., Motorola Inc., Lafarge Türkiye gibi yerel ve global şirketlerde görev yapmıştır ve iç müşterileri için pek çok stratejik satın alma projesi yönetmiştir. Global firmaların satın alma projelerinin yanı sıra C-Level Paydaş Yönetimi ve Yönetişim (Governance) konularında da tecrübeye sahiptir.

Pınar Samsun aynı zamanda EMCC Global EIA akreditasyonlu mentor ve koçtur. Tedarik Zinciri Yönetiminde Çevik (Agile) Yaklaşımlar: Tedarikçi Yönetiminde Hikâye Puani (SP) ve Kozmik İşlev Puani (CFP) Tedarik Zinciri Yönetiminde Çevik (Agile) Yaklaşımlar: Tedarikçi Yönetiminde Hikâye Puani (SP) ve Kozmik İşlev Puani (CFP) Kullanimi konusunda MBA derecesine sahiptir. Sahip olduğu özgeçmiş ile TEV, ODD (Okul Destek Derneği) gibi platformlarda gönüllü mentorluk yapmaktadır.

2013 yılında kurulmuş olan ve havuz spor ekipmanlarının ithalat ve satışı üzerine faaliyet gösteren Kronospor (www.kronospor.com) firmasının kurucu ortağıdır. Alanında ilk ve tek olan stratejik satın alma kategori ve tedarikçi yönetimi aracı Cirtuo’nun (www.cirtuo.com) Türkiye iş ortağıdır.

Özgeçmiş ‘ine ek olarak Satınalma Dergisi, Purchasing Türkiye gibi dergilerde Satın Alma, Tedarik Zinciri Yönetimi, IT Satın Almaları, Sözleşme Yönetimi ile Yazılım Lisansları Varlık Yönetimi-Software Asset Management (SAM), konularında çeşitli makaleleri bulunmaktadır. İyi derece İngilizce bilmektedir. Evlidir, bir oğlu vardır.

We boost our clients to get more sales

Harekete Geç, Potansiyelini Keşfet !

Şimdi Başlayalım

Pınar Samsun

Satın Alma Danışmanı
+90 532 345 13 28
Mesajınız İletilmiştir. Teşekkürler 🙂
Bir Hata Oluştu... 🙁